Drukarki etykiet do prywatnych butików

Drukarki etykiet
Drukarki etykiet
W dzisiejszych czasach założenie własnego sklepu to nie lada wyzwanie. Koszta są ogromne, kruczków prawnych jeszcze więcej, a do tego trzeba pokonać solidną konkurencję w postaci zagranicznych koncernów. Na pierwszą myśl wydawałoby się, że potrzeba jedynie towaru. Dodatkowych artykułów jest jednak cała masa. Można wziąć chociażby pod uwagę kasę fiskalną albo jej mniejszy odpowiednik w postaci drukarki, komputer, czytnik kodów kreskowych czy drukarkę do etykiet. W tej notce skupimy się właśnie na tym ostatnim urządzeniu.

Do czego są potrzebne drukarki etykiet? Do lepszej organizacji w całym sklepie. Wprowadzając kolejne towary do specjalnego programu na komputerze, można automatycznie stworzyć ich kod kreskowy. Wtedy uruchamiamy już tylko specjalny program do etykiet i tworzymy jednolity wzór, na którym musi się znaleźć wspomniany kod, cena, nazwa towaru, a w przypadku ubrań, także rozmiarówka.

Tak przyrządzona etykieta wymaga już tylko wydrukowania. Na domowych drukarkach jest to dość skomplikowane zadanie. Potrzeba bowiem specjalnego samoprzylepnego papieru, a dodatkowo później trzeba równo wyciąć osobno każdą z etykiet. Jeśli mamy do czynienia z 20 produktami nie stanowi to problemu. Jeśli jednak nasz asortyment sięga tysiąca, warto już zakupić drukarki etykiet.

To małe urządzenia, wielkości samego czytnika kodów, do których wnętrza wkłada się rolkę specjalnego papieru. Wybieramy w opisywanym programie dane etykiety i klikamy odpowiedni guzik. Następnie wystarczy już przykleić na towar daną naklejkę. Jest to o tyle przydatne, że w przypadku zakupów, jedyne co robimy, to skanujemy – w komputerze od razu pojawia się dany artykuł i jego cena, a my możemy wydrukować swobodnie rachunek.

Najtańsze drukarki etykiet w specjalistycznych internetowych sklepach możemy dostać już za 700 złotych. Z pewnością przydadzą się do sklepu, w którym mamy wiele towarów – czy chodzi o odzież, buty, zabawki czy perfumy. Na wszystko bowiem trzeba przylepić kod kreskowy i jego cenę. Przyda się również w zwykłych sklepach spożywczych.