Balony reklamowe w reklamie pubów

Balony reklamowe
Balony reklamowe

Firmy działające w branży rozrywkowej są w dzisiejszych czasach zmuszone stawiać czoła bardzo intensywnej konkurencji. Chodzi tu przede wszystkim o lokale rozrywkowe, jak choćby puby. Większe lokale są w stanie prowadzić szeroko zakrojone działania marketingowe, dzięki którym mogą pozyskiwać nowych klientów. Działania innowacyjne są najcenniejsze, bowiem pozwalają zainteresować największą liczbę potencjalnych klientów . Wśród takich działań wymienić można dystrybucję gadżetów reklamowych – różnorodnych przedmiotów o atrakcyjnym wyglądzie oraz wielu rozmaitych funkcjach, dzięki którym przykuwają uwagę klientów bardzo skutecznie.

Przykładem gadżetów mogą być balony reklamowe. W jaki sposób puby mogą je dystrybuować? Są na to dwa główne sposoby, oba wykorzystywane równie często.

Pierwszym sposobem jest rozdawanie upominków na terenie pubu. Mogą owe upominki, czyli nasze balony reklamowe, być dołączone do zakupów konkretnego klienta. Tzn. jeśli ktoś kupi odpowiednią ilość napojów czy innych produktów do nabycia w pubie, może otrzymać tego rodzaju podarunek. Większość klientów przyjmie go z uradowaniem i będzie to dla nich bodziec skłaniający do powrotu do tego pubu. Poza ofertą pubu, tego rodzaju prezent to najlepszy powód, by odwiedzić lokal ponownie.

Ale balony reklamowe można też dystrybuować poza obrębem pubu. Oznacza to dystrybucję wśród potencjalnych klientów, tzn. tych, którzy jak dotąd z oferty lokalu nie korzystają i nie odwiedzają go, ale z pewnością mogą stać się jego klientami. W miejscach ruchliwych osób takich jest bardzo dużo, miejsca takie to główne skrzyżowania i ulice większych miast, punkty komunikacyjne, ważne obiekty miejskie, itp. W miejscach tych można spotkać dużo ludzi praktycznie przez cały dzień, dlatego właśnie jest to działanie opłacalne – można pozyskać bardzo dużo nowych klientów. Bo kto nie zdecyduje się na zainteresowanie danym lokalem, jeśli otrzyma darmowy podarunek? Bardzo wielu klientów odwiedzi taki pub w najbliższej przyszłości bez dwóch zdań.